اجتماعیاقتصاد و داراییبیمهپول و سرمایهپیشخوان

با ارسال تصاویر تصادف رانندگی «خسارت» بگیرید

اقتصاد ناب _ از نخستین حادثه ترافیک خیابانی یا جاده‌ای ایران درسال ۱۳۰۵ که میان یک اتومبیل و درشکه حامل درویش خان نوازنده مشهور تار و سه‌تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتاد، تصادفات رانندگی به چالش‌های زندگی شهری اضافه شد. هرچند بیشتر تصادفات رانندگی در نتیجه بی‌دقتی، بی‌توجهی و سهل‌انگاری راننده است، اما این واقعیت وجود دارد که در زمان حادثه ترافیکی، ضمن وقوع خسارات مالی و در برخی موارد جانی، حجم ترافیک خیابان تشدید، آلودگی هوا بیشتر و زمان مفید افراد تلف می‌شود. تاکنون برای حل این مشکلات راهکارهای بسیاری ارائه شده که تازه‌ترین آنها از سوی بیمه تجارت نو به بازار عرضه شد.

به گزارش اقتصاد ناب طبق گفته یک منبع آگاه به دنبال انعقاد قرارداد شرکت بیمه تجارت نو با یکی از اپلیکیشن‌های داخلی در زمان تصادفات رانندگی بدون نیاز به حضور پلیس و کارشناس بیمه زیان‌دیده می‌تواند از شرکت خسارت بگیرد. به عبارتی در زمان تصادف تصاویر برخورد خودروها به همراه مدارک موردنیاز که شامل کارت ماشین، گواهینامه و بیمه‌نامه هر دو طرف می‌شود از طریق آپ به شرکت ارزیاب خسارت ارسال می‌شود.

میزان خسارت از طریق تصاویر ارسالی توسط کارشناسان بررسی و از طریق همان اپلیکیشن به زیان‌دیده اعلام و با پذیرش او، مبلغ خسارت به کارتش واریز می‌شود. این درحالی است که اپلیکیشن فوق در تمام مراحل کاربر را راهنمایی کرده و او را در ارسال مدارک مورد نیاز همراهی می‌کند.

این کارشناس بیمه تجارت نو گفت: در تصادفات بدون خسارت جانی این امکان وجود دارد و در تصادفات منجر به خسارات جانی طبق روال گذشته باید به پلیس و اورژانس اطلاع داده شود. با تحقیقات بیشتر مشخص شد این شرکت بیمه، این امکان را برای بیمه بدنه اتومبیل هم فراهم کرده است، اما در بیمه‌نامه بدنه محدودیت‌هایی مانند میزان خسارت وارده دخیل هستند.

با توجه به شرایط کنونی، ازدحام ناشی از تصادفات می‌تواند موجب شیوع ویروس کرونا نیز شود. در این شرایط، این اپلیکیشن به صورت ۲۴ساعته آماده پاسخگویی به دارندگان بیمه‌نامه اتومبیل تجارت نو است. به‌این ‌ترتیب در زمان تصادفات با آرامش از صحنه تصادف عکس بگیرید، مدارک را بارگذاری کنید، برای ارزیابان خسارت ارسال کنید و خسارت بگیرید. فقط راننده مقصر و زیان‌دیده باید مراقب باشند در تمام این مراحل فاصله ۲ متری خود را با یکدیگر رعایت کنند.

منبع:دنیای اقتصاد

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن